Susipažinkite su Suomijos biotechnologijų startuoliu, įnešančiu į jūsų lėkštę seniai prarastą mikoproteiną

Labiausiai žinomas mikoproteinas tikriausiai yra Quorn, mėsos pakaitalas, kuris greitai artėja prie 40-ojo gimtadienio. Tačiau Suomijos biotechnologijų startuolis „Enifer“ kuria dar senesnį dalyką: jo patentuotas vienaląsčio grybelio baltymas, pavadintas „Pekilo“, iš pradžių buvo sukurtas septintajame ir aštuntajame dešimtmečiuose – visų pirma vietos popieriaus pramonėje.

Tuomet pagrindinis dėmesys buvo skiriamas ne alternatyvaus žmonėms vartoti skirto baltymo gamybai, kaip ketina startuolis – nors originalus „Pekilo“ produktas buvo parduodamas gyvūnų pašarams. Vietoj to, pasak „Enifer“ generalinio direktoriaus ir įkūrėjo Simo Ellilä, popieriaus pramonės inžinieriai bandė rasti sprendimą dėl taršos, kurią sukelia gamyklos, išmetančios gamybos atliekas („šalutinius srautus“) į vietinius vandens kelius.

„Iš esmės tai prasidėjo nuo to, kad žmonės laboratorijoje suprato, kad jei šį daiktą savaitgalį paliksite ant laboratorijos suolo, pradės augti grybelis – tai buvo tarsi „ah-ha“ akimirka“, – paaiškino jis.

Po atradimo laboratoriniame stende mikoproteino gamyba buvo sukurta maždaug 15 metų – popieriaus pramonės inžinieriai taikė biologinio rafinavimo procesą ir fermentaciją, kad augintų ir nuimtų grybelį komerciniu mastu. Tačiau pagrindinis tikslas vis tiek buvo nuotekų valymas. Štai kodėl Pekilo nebenaudojamas 1990-ųjų pradžioje, kai popieriaus pramonė perėjo prie atliekų deginimo.

Jį sukūrusi inžinierių įmonė taip pat bankrutavo, o žinios apie Pekilo buvo prarastos, kaip pasakoja Ellilä – „labai aktyviai pamiršta“ – pridedant Tolkieno stiliaus žiedą į ilgą šio altinio baltymo istoriją. „Mūsų įkūrėjų komanda buvo biotechnologijų mokslininkai, apmokyti ir išsilavinę Suomijoje, ir mes niekada apie tai negirdėjome“, – sakė jis „TechCrunch“. „Taigi, tikrai gerai pamiršta“.

kažkas vis dėlto prisiminė. Taip „Enifer“ biotechnologijų įkūrėjai suklupo „Pekilo“ – 2020 m. jie nusprendė iš Suomijos VTT techninių tyrimų centro atskirti įmonę. Idėja: atgaivinkite šį prarastą patentuotą mikoproteiną ir praplėskite gamybą, kad gautumėte maistinių (ne tik pašarų) baltymų.

„Iš tikrųjų tai atsitiko labai vyresnio MTTP direktoriaus, kuris jau išėjo į pensiją – kuris dirbo „Valio“, vietinėje pieno įmonėje – dėka, kuris prisiminė šį procesą ir galvojo: „O, ar galėtume tai panaudoti?“ – pasakojo Ellilä. . „Aš ir vienas iš mano įkūrėjų susidūrėme su šiuo viešu MTEP projektu, kuriame dalyvavo šis džentelmenas. Ir mes manėme, kad tai žavu – jei rimtai, aštuntajame dešimtmetyje popieriaus inžinieriai gamino alternatyvius baltymus?

„Manėme, kad tai žavu – jei rimtai, aštuntajame dešimtmetyje popieriaus inžinieriai gamino alternatyvius baltymus?

Po to buvo atlikta daug senosios mokyklos detektyvų, siekiant atkurti kuo daugiau gamybos informacijos. „Pradėjome kasti viską, ką radome. Vis dar buvo daug popierinių šaltinių, jei žinotumėte, kur ieškoti“, – sakė jis. „Atlikome daug neįtikėtino detektyvinio darbo, pavyzdžiui, tiesiogine prasme perėjome į senas telefonų knygas ir radome kai kuriuos iš šių žmonių.

Motyvacija, skatinanti steigėjus, yra aiški: šiais laikais alternatyvūs baltymai yra daug svarbesnis komercinis tikslas, nes auga tvarių mėsos alternatyvų paklausa. Enifer yra stulbinantis ir turi ilgalaikę galimybę atgaivinti Pekilo. Iš esmės: geriausios mikoproteino dienos dar gali būti priešakyje.

Pekilo mikoproteinas kaip žaliava (Vaizdo kreditai: Iiro Muttilainen)

Pirmoji gamykla visiškai finansuojama

Startuolis ką tik baigė B serijos finansavimo etapą, kad užbaigtų ir pradėtų eksploatuoti savo pirmąją gamyklą, kurios bendra kaina yra 33 mln. eurų, esančią Kirkkonummi mieste, Suomijoje, netoli jūros (kuri yra aušinimo vandens šaltinis fermentacijos rezervuarams laikyti). tinkamoje temperatūroje).

„Grybelinis metabolizmas yra tikrai aktyvus”, – pažymėjo Ellilä. „Atrodo, kad grybelis yra ant bėgimo takelio. Taigi jis tikrai generuoja šilumą ir jums reikia tą šilumą pašalinti.

Enifer teigia, kad gamykla bus pirmoji pasaulyje komercinė gamykla, gaminanti mikoproteinų ingredientą iš maisto pramonės šalutinių žaliavų – arba, kitaip tariant, šis biologinio rafinavimo verslas skirtas atliekų pavertimui aukštos kokybės baltymais. (Kadangi grybelis, gaminantis Quorn, paprastai maitinamas gliukoze.)

B seriją sudaro 15 mln. EUR akcinio kapitalo finansavimas, kuriam vadovauja Suomijos privataus kapitalo fondas „Taaleri Bioindustry Fund I“, o esamų akcininkų „Nordic Foodtech VC“, „Voima Ventures“ ir „Valio“ (pirmiau minėtas pieno milžinas) investicijos.

Suomijos klimato fondas taip pat suteikė 7 mln. EUR jaunesniąją paskolą projektui paremti. „Plus Enifer“ iš „Finnvera“ gavo 2 mln. EUR paskolą klimato ir aplinkosaugos klausimais. Ji taip pat anksčiau pranešė, kad „Business Finland“ skyrė 12 mln. EUR investicijų subsidiją perdirbimui/pakartotiniam naudojimui, todėl pirmoji gamykla buvo visiškai finansuojama.

Pasiekus visą mastą, fermentacijos ir perdirbimo įmonė pagamins 500 kg alternatyvaus baltymo per valandą. Ji teigia, kad tikisi, kad 2026 m. galės pradėti didinti veiklą, tačiau Ellilä patvirtino, kad prireiks maždaug trejų metų, kol bus pasiekti visi gamybos pajėgumai. Jei viskas klostysis gerai, gali sekti daugiau gamyklų.

Pirmoji Pekilo gamykla (Vaizdo kreditas: Anssi Rantasalo)

Vienas iš pagrindinių skirtumų su Pekilo, kai naudojamas maistui, yra naudojami šoniniai srautai. Medienos plaušiena buvo tinkama gyvulių pašarui, tačiau norint išplėsti produkto naudingumą, reikia naujų šalutinių srautų. Pieno pramonės atliekos, pavyzdžiui, laktozė, yra tai, ką Enifer sako, kad jis puikiai tinka grybeliui gydyti, todėl galite suprasti, kodėl „Valio“ investuoja.

Nors šiais laikais alternatyvi baltymų erdvė gali atrodyti gana perpildyta, nes jau yra daug augalinės kilmės ir mikoproteinų, dar vienas gana naujas dalykas, susijęs su Pekilo, yra tai, kad jis perdirbamas į sausus miltelius (nuėmus grybą išdžiovinti naudojami garai). .

Ellilä teigia, kad dėl to jis ypač įdomus maisto pramonei – kaip ilgai galiojantis ingredientas, kurį galima lengvai įtraukti į esamus receptus ir perdirbimo metodus.

Maistui tinkama Pekilo versija taip pat yra švelnaus ir neutralaus skonio, todėl tinka įvairiems tikslams, nuo pikantiško maisto iki saldaus. „Pašariniam produktui būdingas labai būdingas skonis, bet mums reikia atlikti papildomą apdorojimą, kad jis būtų tinkamas maistui, ir skonis visiškai prarandamas“, – pažymėjo jis.

Vienas pavyzdinis produktas, kurį jis mini, siūlo lankytojams, yra šokoladinis pyragas su miltais, pakeistas į Pekilo. Kiti galimi naudojimo būdai yra pyragaičiai, šalti gabalėliai ir net jogurtai bei sūriai. Tačiau „Enifer“ ketina likti B2B žaidėju – jos kulinariniai eksperimentai yra skirti tik pademonstruoti mikoproteino potencialą maisto pramonės klientams.

Kalbėdamas apie kainas, Ellilä sako, kad nori, kad produktas būtų pigesnis nei žirnių baltymai, o tai rodo, kad sėkmės atveju Pekilo galėtų pasisemti kitų alternatyvių baltymų rinkos dalių (nors jis taip pat pažymi, kad yra mitybos skirtumų, dėl kurių gali būti naudojamas alternatyvių baltymų derinys). geriausia).

„Kaip man patinka apie tai galvoti, yra tai, ką mes norime pasiekti – stengiamės sumažinti šių produktų kainą ir gerinti naujos kartos augalinės kilmės produktų kokybę“, – pridūrė jis.

Kreipimasis dėl naujų maisto produktų išleidimo

Kad Enifer mikoproteiną būtų galima sudėti į žmonėms vartoti skirtą maistą, startuolis turės gauti teisės aktų leidimą naudoti Pekilo kaip naują maistą. Taigi laukia ilgas paraiškų teikimo procesas.

Ellilä teigia, kad ruošiasi pateikti paraišką Europos Sąjungos reguliavimo institucijoms ir greičiausiai taikysis į Singapūrą, o vėliau – į JAV.

Jis skamba įsitikinęs, kad jie „galų gale“ gaus žalią šviesą parduoti Pekilo kaip naują žmonių maistą. „Manau, kad turime išskirtinai stiprų atvejį… nes mikoproteinas nėra visiškai naujas“, – tvirtino jis.

„Tai kita grybų rūšis. Bet vis tiek tai nėra kažkas baisaus. Iš tikrųjų tai nėra taip toli – kaip organizmas – susijęs su Fusarium, kurį naudoja Quorn. Ir tada yra daugybė įrodymų apie jo saugumą kiaulėms, vištoms ir visų rūšių organizmams.

„Mes turime tiek daug mokslinės medžiagos iš senų laikų. Tai netinka daugeliui kitų kandidatų“, – pasiūlė jis ir pridūrė: „Esu tikras, kad galiausiai tai sulauksime“.

„Enifer“ taip pat kuria „Pekilo“, skirtą naudoti naminių gyvūnėlių ėdalui, o tai suteikia jam rinką, kurią jis gali pasiekti. Be to, vis dar svarstomi ir gyvūnų pašarų naudojimo atvejai (atsižvelgiant į Pekilo kilmę), tačiau ekonomiką sudėtingiau sukaupti, todėl prireiktų partnerių.

Ellilä sako, kad jie kalbasi su įmonėmis, turinčiomis daug šalutinių srautų ir kurios norėtų panaudoti potencialias partnerystes. „Mes tikrai neatsisakėme gyvūnų mitybos”, – sakė jis ir pridūrė: „Mes kalbamės su daugybe įmonių, kad sukurtume bendrą įmonę… ir tada mums nereikėtų skirti viso kapitalo .


Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -