Seulo viršūnių susitikime valstybių ir įmonių vadovai įsipareigoja siekti dirbtinio intelekto saugumo

Vyriausybės pareigūnai ir dirbtinio intelekto pramonės vadovai antradienį sutarė taikyti elementarias saugos priemones sparčiai besikeičiančioje srityje ir sukurti tarptautinį saugos tyrimų tinklą.

Praėjus beveik šešiems mėnesiams po inauguracinio pasaulinio aukščiausiojo lygio susitikimo dirbtinio intelekto saugos klausimais Bletchley parke Anglijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Pietų Korėjoje šią savaitę Seule vyksta AI saugos aukščiausiojo lygio susitikimas. Susibūrimas pabrėžia naujus iššūkius ir galimybes, su kuriomis pasaulis susiduria atsiradus AI technologijai.

Didžiosios Britanijos vyriausybė antradienį paskelbė apie naują 10 šalių ir Europos Sąjungos susitarimą sukurti tarptautinį tinklą, panašų į JK AI saugos institutą, kuris yra pirmoji pasaulyje viešai remiama organizacija, siekiant paspartinti AI saugos mokslo pažangą. Tinklas skatins bendrą AI saugos supratimą ir suderins savo darbą su tyrimais, standartais ir bandymais. Sutartį pasirašė Australija, Kanada, ES, Prancūzija, Vokietija, Italija, Japonija, Singapūras, Pietų Korėja, JK ir JAV.

Pirmąją AI viršūnių susitikimo Seule dieną pasauliniai lyderiai ir pirmaujančios dirbtinio intelekto įmonės susirinko į virtualų susitikimą, kuriam pirmininkavo JK ministras pirmininkas Rishi Sunak ir Pietų Korėjos prezidentas Yoonas Suk Yeol ir aptarė dirbtinio intelekto saugą, naujoves ir įtrauktį.

Diskusijų metu lyderiai sutiko su platesne Seulo deklaracija, pabrėždami didesnį tarptautinį bendradarbiavimą kuriant dirbtinį intelektą, kad būtų sprendžiamos pagrindinės pasaulinės problemos, gerbiamos žmogaus teisės ir panaikinamos skaitmeninės spragos visame pasaulyje, o pirmenybė teikiama „į žmogų orientuotam, patikimam ir atsakingam“. “

„AI yra nepaprastai įdomi technologija – JK ėmėsi pasaulinių pastangų išnaudoti savo potencialą, surengdama pirmąjį pasaulyje AI saugos aukščiausiojo lygio susitikimą praėjusiais metais“, – sakoma JK vyriausybės pranešime. „Tačiau norėdami gauti teigiamą rezultatą, turime užtikrinti, kad jis būtų saugus. Štai kodėl aš džiaugiuosi, kad šiandien pasiekėme susitarimą dėl AI saugos institutų tinklo.

Dar praėjusį mėnesį JK ir JAV pasirašė partnerystės susitarimo memorandumą dėl bendradarbiavimo atliekant tyrimus, saugos vertinimą ir gaires dėl dirbtinio intelekto saugos.

Šiandien paskelbtas susitarimas yra susijęs su pirmaisiais pasaulyje AI saugos įsipareigojimais, kuriuos prisiėmė 16 su DI susijusių įmonių, įskaitant „Amazon“, „Anthropic“, „Cohere“, „Google“, IBM, „Inflection AI“, „Meta“, „Microsoft“, „Mistral AI“, „Open AI“, „Samsung Electronics“, Technologijų inovacijų institutą, xAi. ir Zhipu.ai. (Zhipu.ai yra Kinijos įmonė, kurią remia Alibaba, Ant ir Tencent.)

Dirbtinio intelekto bendrovės, įskaitant JAV, Kinijos ir Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) kompanijas, sutiko su saugos įsipareigojimais „visiškai nekurti ir nediegti modelio ar sistemos, jei sumažinus riziką nepavyks išlaikyti žemiau slenksčių“. į JK vyriausybės pareiškimą.

„Tai pirmas kartas pasaulyje, kai tiek daug pirmaujančių dirbtinio intelekto kompanijų iš daugybės skirtingų pasaulio šalių sutinka su tais pačiais įsipareigojimais dėl DI saugos“, – sakė Sunakas. „Šie įsipareigojimai užtikrina, kad pasaulyje pirmaujančios dirbtinio intelekto įmonės užtikrins skaidrumą ir atskaitomybę savo planuose kurti saugų AI.


Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -