Pradedančiųjų įmonių vertinimai tyliai pakilo į visų laikų aukštumas. Kai kurie investuotojai sako, kad nuosmukis baigėsi.

Neskaitant generatyvaus AI verslo, pastarieji keleri metai buvo gana sunkūs rizikos remiamoms įmonėms. Labai nedaugelis pradedančiųjų įmonių galėjo surinkti finansavimą kainomis, kurios viršijo jų ankstesnius vertinimus.

Dabar, praėjus maždaug dvejiems metams po to, kai 2022 m. pradžioje prasidėjo rizikos nuosmukis, kai kurie investuotojai, pavyzdžiui, IVP generalinis partneris Tomas Loverro, teigia, kad blogiausias nuosmukis jau atsiliko, o išgyvenę startuoliai turėtų pereiti nuo grynųjų pinigų išsaugojimo režimo prie pinigų išleidimo. augimas.

Tai nėra visiškai tušti žodžiai. Remiantis „PitchBook“ duomenimis, 2023 m., palyginti su ankstesniais metais, visų, išskyrus pradinės stadijos, įmonių vertinimai sumažėjo. Tačiau per pirmuosius šešis 2024 m. mėnesius kainos, kurias investuotojai norėjo mokėti už naujus JAV įsikūrusių įmonių sandorius, ne tik atsigavo, bet ir pasiekė visų laikų aukščiausią vidurkį už vidutinius ankstyvo ir vėlyvojo etapo sandorius, teigiama naujausioje ataskaitoje. iš PitchBook ir Nacionalinės rizikos kapitalo asociacijos.

„Įmonių, kurios gauna terminų žiniaraščius, vertinimai buvo aukšti“, – sakė Stephanie Choo, į fintech orientuotos „Portage Ventures“ partnerė.

Ankstyvojo ir vėlyvojo etapo VC įmonių „PitchBook“ vertinimai 2024-06-30

Nors nuo sunkmečio pradžios „fintech“ buvo nepalankus investuotojams, Choo teigė, kad nuo metų pradžios padaugėjo įmonių, kurios gali pritraukti kapitalą aukštesniu vertinimu. Ji atkreipė dėmesį į JK banką „Monzo“, kuris kovo mėnesį buvo įvertintas daugiau nei 5 mlrd. USD, ty beveik 15 % daugiau nei 4,5 mlrd.

Per pastaruosius dvejus metus daugelis pradedančiųjų įmonių sumažino išlaidas, o tai padėjo jiems augti ir kai kuriais atvejais viršyti ankstesnius vertinimus, sakė Choo.

Samir Kaji, startuolio „Allocate“, leidžiančio šeimos biurams ir turto konsultantams investuoti į rizikos kapitalo fondus, įkūrėjas taip pat optimistiškai nusiteikęs, kad šiemet pagerėjo pradedančiųjų įmonių vertinimai ir lėšų rinkimo aplinka. „Reikalai yra daug sudėtingesni, nei aš mačiau nuo 2022 m. pradžios“, – sakė jis. „Kapitalo rinkos grįžta lėtai, o jei pavyks pasiekti realų augimą ir pamatus, bus kapitalo [your startup].

Tačiau tie „visų laikų“ aukšti vertinimai yra šiek tiek klaidinantys, sakė Kyle'as Stanfordas, „PitchBook“ pagrindinis JAV rizikos kapitalo analitikas. Taip yra todėl, kad sandorių apimtis vis dar yra vangi. 2024 m. pirmąjį pusmetį buvo mažiau įmonių, kurios padidino naują turą su žinomu vertinimu, nei įprasta šešių mėnesių laikotarpiui.

„PitchBook“ vertinimo duomenų rinkinį daugiausia sudaro stiprios įmonės, kurios sugebėjo išaugti iki ankstesnių vertinimų, tačiau startuoliai, kurie negalėjo užsitikrinti finansavimo aukštesniu vertinimu, galėjo būti neįtraukti į šiuos duomenis. Stanfordas paaiškino, kad daugelis išpirko neįkainotus turtus, naudodamiesi konvertuojamomis obligacijomis, viešai neatskleista informacija arba atidėdavo kapitalo pritraukimą.

„Šiuo metu tai gera rinka, jei esate stipri įmonė, bet jei stengiatės pasiekti augimo tikslus, kuriuos užsibrėžėte prieš pandemiją, tai tikrai sunki rinka“, – sakė jis.

Kaji pakartojo šią nuotaiką, bet jo požiūris buvo šiek tiek optimistiškesnis. Jis teigė, kad nors startuoliai vis dar skirstomi į „turinčius“ ir „neturinčius“, 2024 m. įmonių, kurios potencialiai gali kilti aukštesniu vertinimu, grupė išaugo.

Startuolių vertinimai stipresnėms įmonėms gerėja dėl kelių priežasčių.

Atsirado optimizmas, kad infliacija kontroliuojama, o JAV FED netrukus gali sumažinti palūkanų normas. Be to, šiais metais akcijų rinka smarkiai pakilo, o tai turėjo įtakos privačių investuotojų perspektyvoms. Galiausiai, reikšminga dalis įmonių, surinkusių finansavimą 2024 m., apima dirbtinio intelekto įmones, o AI pradedančios įmonės vertina daug daugiau nei kiti sektoriai, sakė Stanfordas.


Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -