„Microsoft“ nori paversti „Windows“ AI operacine sistema, paleidžia „Copilot+“ kompiuterius

„Microsoft“ nori generatyvųjį AI iškelti į „Windows“ ir ją naudojančių kompiuterių priešakyje.

Šią savaitę vykusioje kasmetinėje kūrėjų konferencijoje „Build“ per keletą pagrindinių pranešimų bendrovė pristatė naują „Windows“ kompiuterių seriją, kurią ji vadina „Copilot+“ kompiuteriais, taip pat generuojančias dirbtinio intelekto funkcijas, tokias kaip „Recall“, kurios padeda vartotojams rasti programas, failus ir kitą turinį. žiūrėta praeityje. „Copilot“, „Microsoft“ generuojamojo AI prekės ženklas, netrukus bus daug giliau integruotas į „Windows 11“ patirtį. Ir nauji „Microsoft Surface“ įrenginiai yra kelyje.

Čia apibendriname visus svarbiausius pirmadienio ir antradienio pranešimus.

Tūrinės programos

„Microsoft“ į „Meta Quest“ ausines pristato „Windows Volumetric Apps“, iš esmės suvokiančias erdvę, interaktyvias VR programas. Bendradarbiaudama su „Meta“, „Microsoft“ teigia, kad ji pateiks „Windows 365“ ir vietinio kompiuterio ryšį su Quest ausinėmis, todėl kūrėjai galės išplėsti savo programas į 3D erdvę.

Vaizdo kreditai: Microsoft

Antradienio pagrindinio pranešimo metu „Microsoft“ pademonstravo skaitmeninį „Xbox“ valdiklio 3D vaizdą iš „Meta Quest 3“ ausinių perspektyvos – skaitmeninio objekto, kurį naudotojas galėjo valdyti rankomis. „Giliname savo partnerystę su Meta, kad „Windows“ būtų aukščiausios klasės patirtis „Quest“ įrenginiuose“, – demonstracinės versijos metu sakė Pavanas Davuluri, „Microsoft“ Windows ir įrenginių CVP.

Kūrėjai gali užsiregistruoti peržiūrai antradienį, kad gautų prieigą prie naujos „Microsoft“ tūrinės API.

Copilot+ kompiuteriai

„Microsoft Copilot+“ kompiuteriai
Vaizdo kreditai: Microsoft

„Copilot+“ kompiuteriai yra „Microsoft“ vizija apie pirmąją AI, pavyzdinę „Windows“ aparatinę įrangą. Visuose yra specialūs lustai, vadinami NPU, kad būtų galima naudotis AI patirtimi, pvz., „Recall“. Jie pristatomi su mažiausiai 16 GB RAM, suporuota su SSD atmintimi.

Pirmuosiuose „Copilot+“ kompiuteriuose bus „Qualcomm“ „Snapdragon X Elite“ ir „Plus“ lustai, kurie, „Microsoft“ teigimu, užtikrina iki 15 valandų naršymo internete ir 20 valandų vaizdo baterijos veikimo laiką. Lustų gamintojai „Intel“ ir AMD taip pat yra įsipareigoję kurti „Copilot+“ įrenginių procesorius bendradarbiaudami su įvairiais gamintojais, įskaitant „Acer“, „Asus“, „Dell“, HP, „Lenovo“ ir „Samsung“.

„Copilot+“ kompiuteriai prasideda nuo 999 USD, o kai kuriuos galima iš anksto užsisakyti šiandien.

„Surface Pro“ ir „Surface Laptop“.

„Microsoft“ naujai pristatytuose „Surface“ įrenginiuose „Surface Laptop“ ir „Surface Pro“ pagrindinis dėmesys skiriamas našumui ir akumuliatoriui.

„Microsoft Surface“ nešiojamas kompiuteris
Vaizdo kreditai: Microsoft

Naujausias „Surface“ nešiojamas kompiuteris, kurį galima įsigyti su 13,8 arba 15 colių ekranu, buvo perkurtas „šiuolaikinėmis linijomis“ ir plonesniais ekrano rėmeliais. Įkrovus jis veikia iki 22 valandų ir yra iki 86% greitesnis nei „Surface Laptop 5“, teigia bendrovė. Jis taip pat palaiko „Wi-Fi 7“ ir turi jutiklinę dalį.

Microsoft Surface Pro
Vaizdo kreditai: Microsoft

Kalbant apie naująjį „Surface Pro“, „Microsoft“ teigia, kad jis yra iki 90 % greitesnis nei ankstesnės kartos „Surface Pro“ („Surface Pro 9“) ir turi naują OLED su HDR ekranu, „Wi-Fi 7“ (ir pasirenkamu 5G) ir atnaujinta itin plati priekinė kamera. Be to, jo nuimama klaviatūra, kuri buvo sustiprinta papildomu anglies pluoštu, dabar turi haptinį grįžtamąjį ryšį.

Prisiminkite

Būsima „Windows 11“ atšaukimo funkcija gali „atsiminti“ programas ir turinį, kurį vartotojas pasiekė savo kompiuteryje prieš savaites ar net mėnesius, pavyzdžiui, padėti jiems rasti „Discord“ pokalbį, kuriame jie aptardavo drabužius, kuriuos ketina pirkti. Naudotojai gali naudoti „Recall“ laiko juostą norėdami „slinkti atgal“, kad pamatytų, ką jie dirbo pastaruoju metu, ir įsigilinti į failus, pvz., „PowerPoint“ pristatymus, kad pateiktų informaciją, kuri gali būti susijusi su jų paieškomis.

„Microsoft“ teigia, kad „Recall“ gali sukurti asociacijas tarp spalvų, vaizdų ir dar daugiau, kad vartotojai galėtų ieškoti praktiškai bet ko savo kompiuteriuose natūralia kalba (nepanaši į paleisties „Rewind“ technologijas); kūrėjai galės patobulinti „Recall“, pridėdami kontekstinės informacijos į savo programas. „Microsoft“ teigia, kad visi su „Recall“ susiję vartotojo duomenys yra privatūs ir įrenginyje – ir, svarbiausia, nenaudojami dirbtinio intelekto modeliams mokyti.

Štai daugiau iš „Microsoft“: „Jūsų momentinės nuotraukos yra jūsų; jie lieka jūsų kompiuteryje. Galite ištrinti atskiras momentines nuotraukas, koreguoti ir ištrinti laiko intervalus skiltyje „Nustatymai“ arba bet kuriuo momentu pristabdyti naudodami piktogramą sistemos dėkle užduočių juostoje. Taip pat galite filtruoti programas ir svetaines, kad jos niekada nebūtų išsaugotos.

Vaizdų redagavimas ir tiesioginis vertimas

Dabar sistemoje „Windows“ yra daugiau dirbtinio intelekto nei bet kada anksčiau, o kai kurie iš jų yra skirti tik naujuose „Copilot+“ kompiuteriuose.

Nauja funkcija, pavadinta „Super Resolution“, gali atkurti senas nuotraukas automatiškai padidindama jų mastelį. Dabar „Copilot“ gali analizuoti vaizdus, ​​​​kad vartotojams pateiktų kūrybinių kompozicijų idėjų. Naudodami funkciją, vadinamą „Cocreator“, vartotojai gali generuoti vaizdus ir paprašyti AI modelio sekti tai, ką jie piešia, kad pakeistų arba pakeistų vaizdą.

Subtitrai tiesiogiai su tiesioginiu vertimu
Vaizdo kreditai: Microsoft

Kitur, tiesioginiai subtitrai su tiesioginiais vertimais verčia bet kokį garsą, kuris perduodamas per kompiuterį – tiek iš „YouTube“, tiek iš vietinio failo – į vartotojo pasirinktą kalbą. Tiesioginiai vertimai iš pradžių palaikys maždaug 40 kalbų, įskaitant anglų, ispanų, mandarinų ir rusų kalbas.

Atskira, bet susijusi nauja Microsoft Edge funkcija siūlo vaizdo įrašų vertimą realiuoju laiku tokiose svetainėse kaip LinkedIn, YouTube, Coursera, Reuters, CNBC, Bloomberg ir kt. Netolimoje ateityje ši funkcija, palaikanti ispanų kalbos vertimą į anglų ir anglų kalbą į vokiečių, hindi, italų, rusų ir ispanų kalbas, verčia šnekamąjį turinį tiek dubliuojant, tiek tiesiogiai transliuojant subtitrus.

Team Copilot ir plėtiniai

„Team Copilot“ yra naujausia „Microsoft“ augančio generatyvaus AI technologijų rinkinio „Copilot“ plėtra. Jis integruojamas su „Teams“ – įmonės vaizdo konferencijų programa, kad padėtų tvarkyti susitikimų darbotvarkes ir užsirašyti pastabas, kurių bendraautorius gali sudaryti visi susitikimo dalyviai. Tai apima Loop ir Planner, Microsoft bendradarbiavimo ir planavimo platformas, skirtas kurti ir priskirti užduotis, sekti terminus ir pranešti komandos nariams, kai reikia jų indėlio.

Vaizdo kreditai: „GitHub“ / „Microsoft“.

Šiek tiek susijusiose „Copilot“ naujienose „Microsoft“ pristatė (privačioje peržiūroje) „Copilot Extensions“, kurie leidžia kūrėjams išplėsti „GitHub“ kodų generavimo įrankį „GitHub Copilot“ su trečiųjų šalių programomis ir įgūdžiais. Paleidimo partneriai yra „DataStax“, „Docker“ ir „LambdaTest“; plėtiniai veiks „GitHub Marketplace“, tačiau kūrėjai taip pat galės kurti savo privačius plėtinius, kad galėtų integruotis su savo vidinėmis sistemomis ir API.

„Windows Copilot Runtime“.

Microsoft Windows Copilot Runtime
Vaizdo kreditai: Microsoft

Maitinimo galimybės, pvz., „Recall“ ir „Super Resolution“, yra „Windows Copilot Runtime“ – apie 40 generuojamųjų AI modelių rinkinys sudaro tai, ką „Microsoft“ apibūdina kaip „naują Windows sluoksnį“. Kartu su semantiniu indeksu, vektorine sistema, kuri yra vietinė atskirame „Copilot+“ asmeniniame kompiuteryje, „Windows Copilot Runtime“ leidžia generatyviosioms dirbtinio intelekto programoms, įskaitant trečiųjų šalių programas, paleisti nebūtinai reikalingas interneto ryšys.

“[The runtime] susideda iš paruoštų naudoti AI API, pvz., „Studio Effects“, tiesioginių subtitrų vertimų, OCR, „Recall with user action“ ir [more]kuri kūrėjams bus prieinama birželį“, – antradienį sakė Davuluri.

„Microsoft“ teigia, kad „CapCut“, populiari „TikTok“ savininko „ByteDance“ vaizdo įrašų rengyklė, naudos „Windows Copilot Runtime“ ir pridedamą naują „Windows Copilot Library“, API ir AI kūrimo įrankių rinkinį, kad pagreitintų savo AI funkcijas. „Meta“ pridės minėtus „Studio Effects“ prie „WhatsApp“, kad vaizdo skambučių metu pateiktų tokias funkcijas kaip fono suliejimas ir akių kontaktas.

Atnaujinti botų kūrėjai

„Azure AI Studio“ – įrankių rinkinys, esantis „Microsoft Azure OpenAI“ paslaugoje, leidžiantis klientams derinti AI modelį ir sukurti programėlę, kuri „pagrįstų“ tuos duomenis. per kuriuos kūrėjai gali pasiekti ir koreguoti generuojančius AI modelius, esančius Azure infrastruktūroje. „Microsoft“ tai vadina „modeliu kaip paslauga“ ir pradedama naudoti su Nixtla ir Core42 modeliais.

Gretimame „Copilot Studio“ produktų rinkinyje „Microsoft“ pristato „Copilot“ agentus, kuriuos bendrovė apibūdina kaip AI robotus, galinčius „savarankiškai organizuoti užduotis, pritaikytas konkretiems vaidmenims ir funkcijoms“. („Copilot Studio“ pateikia įrankius, skirtus „Copilot“, skirtą „Microsoft 365“, AI valdomą „antrąjį pilotą“ programose, pvz., „Excel“ ir „Word“, prijungti prie trečiųjų šalių duomenų.) Naudodami atmintį ir konteksto žinias, „Copilot“ agentai gali naršyti įvairių tipų verslo darbo eigose, mokytis iš vartotojų atsiliepimų ir prašyti pagalbos, kai susiduria su situacijomis, kurių nežino, kaip elgtis.

Snapdragon Dev Kit

Qualcomm dev rinkinys
Vaizdo kreditai: Microsoft

Yra naujas „Qualcomm“ kūrėjų rinkinys, skirtas kūrėjams, kuriantiems programas „Arm-chip“ pakavimo „Copilot+“ kompiuteriams.

899,99 USD vertės „Snapdragon Dev Kit“, skirta „Windows“, kurio plotis, aukštis ir ilgis yra maždaug toks pat kaip „Apple Mac Mini“, yra „Qualcomm“ „Snapdragon X Elite“ lustas, suporuotas su 32 GB RAM, 512 GB saugyklos ir daugybe įvesties / išvesties. „Dev Kit“ palaiko „Wi-Fi 7“ ir „Bluetooth 5.4“, o per įvairius USB-C ir HDMI prievadus vienu metu gali valdyti iki trijų 4K monitorių.

Phi-3

„Microsoft“ paskelbė apie naują generatyvaus dirbtinio intelekto modelių šeimos „Phi, Phi-3-vision“ papildymą, galintį atlikti bendrąsias vizualinės analizės ir samprotavimo užduotis, pavyzdžiui, atsakyti į klausimus apie diagramas ir vaizdus. Modelis gali skaityti tiek tekstą, tiek vaizdus ir yra pakankamai efektyvus, kad galėtų veikti mobiliajame įrenginyje.

„Phi-3-vision“ galima peržiūrėti peržiūros režimu, o anksčiau paskelbti modelio tik teksto atitikmenys – „Phi-3-mini“, „Phi-3-small“ ir „Phi-3-medium“ – dabar yra plačiai prieinami.

Partnerystė su Khan Academy

„Microsoft“ bendradarbiauja su „Khan Academy“, kad paaukotų prieigą prie debesų kompiuterijos infrastruktūros, leisdama „Khan Academy“ dėstytojams JAV pasiūlyti nemokamą prieigą prie „Khan Academy“ AI pagrįstų įrankių. „Microsoft“ antradienį pranešė, kad abi bendrovės taip pat bendradarbiaus, siekdamos ištirti galimybes patobulinti AI programas, skirtas matematikos mokymui.

Išleidžiame AI informacinį biuletenį! Registruotis čia pradėti gauti į savo pašto dėžutes birželio 5 d.


Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -