Kurios programos vagia jūsų duomenis? Kaip apsisaugoti 2024 m.?

Visi žinome, kad grėsmės veikėjai slepiasi šešėlyje ir laukia progos smogti ir pavogti jūsų asmeninę informaciją arba nulaužti jūsų įrenginį. Tačiau ar kada nors atsidūrėte situacijoje, kai jūs ir jūsų draugai ieškojote kažko konkretaus, pavyzdžiui, kelionės į Balį, ir staiga jūsų socialinių tinklų kanalas buvo užpildytas kelionių skelbimais? Taip nutinka todėl, kad beveik kiekviena jūsų telefono programėlė seka jūsų informaciją ir naudoja ją skelbimams pateikti arba, blogiausiu atveju, tapatybės vagystei įvykdyti.

Kurios programos renka jūsų informaciją?

„Facebook“ ir „Facebook Messenger“ logotipas

Paprasčiau tariant, kiekviena programėlė, kurią įdiegiate telefone, renka tam tikrą kiekį asmeninės informacijos. Iššūkis yra rasti programų, kurios neparduoda jūsų informacijos trečiosioms šalims. Nors negalime atsiskaityti už kiekvieną „Google Play Store“ ar „Apple App Store“ pasiekiamą programą, šiame duomenų skandale išsiskiria kelios programos. Jie apima:

1. Facebook

Jei jums rūpi privatumas, „Facebook“ galbūt yra pati blogiausia programa, kurią galite įdiegti. Programa renka visą jūsų informaciją prašydama leidimo skambučių žurnalams, fotoaparatui, mikrofonui, „Wi-Fi“, vietai ir kt. Tai leidžia programai stebėti jūsų veiklą ir teikti tikslines reklamas. Be to, „Facebook“ įtaka žmonių nuomonei rinkimuose ir kitais viešaisiais klausimais šią situaciją dar labiau pablogina.

Tačiau įmonė tuo nesibaigia. Net jei atsijungsite nuo „Facebook“ paskyros, programa toliau seka jūsų veiklą kitose programose, todėl privatumas tampa košmaru.

2. Pasiuntinys

Kai naudojate tekstinių pranešimų paslaugą, galite manyti, kad tokia didelė įmonė kaip „Facebook“ saugos jūsų pranešimus. Deja, jūs klystate. „Facebook Messenger“ nenaudoja visiško šifravimo ir tikriausiai saugo visus jūsų pokalbius tekstiniuose failuose, o tai reiškia, kad bet kuris „Facebook“ darbuotojas, turintis tinkamus kredencialus, gali pasiekti jūsų privačius duomenis. Be to, programa automatiškai nuskaito jūsų siunčiamas nuorodas ir priedus, pažeisdama vartotojo privatumą.

3. Orų programėlės

Netikėtas įrašas sąraše: orų programos. Atrodo, kad jie neparduoda jūsų asmeninės informacijos, bet, deja, tai netiesa. Šios programos turi prieigą prie vienos iš svarbiausių privačios informacijos: jūsų buvimo vietos.

Galite susimąstyti, ar šioms programoms nereikia jūsų vietos, kad praneštų apie orą? Nors tai tiesa, daugelis orų programų seka jūsų buvimo vietą 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę ir parduoda ją duomenų brokeriams, todėl jūsų privatumui kyla rimtas pavojus. Tada šie brokeriai parduoda šią informaciją įmonėms, kurios gauna prieigą prie jūsų buvimo vietos.

Kas yra tapatybės vagystė?

Tapatybės vagystės vaizdas

Nors ne paslaptis, kad grėsmės veikėjai vagia asmeninę informaciją, kad galėtų nulaužti įrenginius, tapatybės vagystės yra daug blogesnės. Tai reiškia, kad blogi veikėjai iš įvairių šaltinių renka informaciją apie jus, pvz., kredito kortelės duomenis, gimimo datą, vardą ir pavardę bei adresą, kad galėtų sukčiauti.

Tačiau jums gali kilti klausimas, kur grėsmės veikėjai randa šią informaciją, jei neįsilaužė į jūsų telefoną. Čia atsiranda tokios programos kaip „Facebook“ ir „Instagram“. Kadangi jos renka tiek daug asmeninių duomenų apie jus, bet koks saugumo pažeidimas jų serveriuose atskleidžia šiuos duomenis visiems, įskaitant grėsmės veikėjus. Be to, kadangi šios socialinės žiniasklaidos programos parduoda jūsų informaciją duomenų brokeriams, įsilaužėliai taip pat taikosi į tokius brokerius, kad gautų informaciją.

Surinkę grėsmių subjektai šią informaciją naudoja įvairiems sukčiavimui, įskaitant:

 1. Finansinis sukčiavimas: Šiose aferose grėsmės veikėjas naudoja asmeninę informaciją, kad apsimestų kaip jūs el. prekybos parduotuvėje, kad pirktų prekes ar paslaugas.
 2. Socialinio draudimo sukčiavimas: Galbūt blogiausias sukčiavimas socialinio draudimo srityje yra susijęs su grėsmės subjektais, kurie naudoja asmeninę informaciją, kad gautų kreditines korteles arba taikytų paskolas.
 3. Medicininis sukčiavimas: Medicininis sukčiavimas, nors ir nėra toks įprastas, kaip kiti, įvyksta, kai blogi veikėjai naudojasi jūsų asmeniniais duomenimis, norėdami reikalauti sveikatos draudimo.

Kaip apsisaugoti 2024 m.?

Nors negalime atsižvelgti į kiekvieną scenarijų, turite atlikti kelis veiksmus, kad apsisaugotumėte nuo programų, sekančių jūsų buvimo vietą:

 1. Patikrinkite programos leidimus: Visada patikrinkite, kokių leidimų programa prašo įdiegdama, ir suteikite tik būtinus.
 2. Įgalinkite privatumo nustatymus „iPhone“: Jei turite „iPhone“, įgalinkite nustatymą „Prašyti programų nesekti“, kuris apriboja daugelio programų galimybę stebėti jūsų elgesį.
 3. Saugos įrankiai: Naudojant VPN, kad paslėptumėte savo veiklą internete, galite žymiai pagerinti jūsų privatumą.

Kaip VPN gali padėti?

„Surfshark VPN“ logotipas

VPN arba virtualus privatus tinklas užšifruoja visus duomenis, įskaitant jūsų IP adresą, todėl iš esmės galite suklastoti savo buvimo vietą. Tai leidžia vartotojams apeiti geografinius apribojimus ir pasiekti anksčiau apribotą turinį ir paslaugas.

Tačiau, atsižvelgiant į milijonus galimų parinkčių, galite būti sumišę dėl to, kurį VPN įdiegti. Nors rinkoje yra daug parinkčių, rekomenduojame naudoti patikimą VPN paslaugą, pvz., „Surfshark VPN“, kuriai buvo atliktas nepriklausomas bandymas, siekiant užtikrinti, kad serveriai būtų saugūs.

Be to, „Surfshark“ siūlo keletą papildomų funkcijų, kurios padės dar labiau apsaugoti jūsų buvimą internete. Viena iš tokių funkcijų yra „CleanWeb“, kuri blokuoja visus skelbimus, sukčiavimo svetaines ir stebėjimo priemones, todėl jūsų buvimas internete tampa nematomas. Norėdami naudoti šią funkciją:

 1. Eikite į Surfshark svetainę.
 2. Eikite į skyrių „Įdiegti CleanWeb 2.0“.
  „Surfshark“ svetainės „Clean Web“ atsisiuntimų puslapio ekrano kopija, kad būtų išvengta tapatybės vagystės
 3. Atsisiųskite savo naršyklės plėtinį.
 4. Atidarykite plėtinį ir įgalinkite nustatymą „CleanWeb 2.0“.
  „Clean Web“ plėtinio, kad būtų išvengta tapatybės vagystės, ekrano kopija

Naudokite alternatyvų ID

Alternatyvaus ID funkcijos vaizdas

Panašiai kaip socialinės žiniasklaidos programose, visose el. prekybos platformose saugoma ir parduodama jūsų informacija, įskaitant mokėjimo būdus ir užsakymų istoriją. Be to, duomenų brokeriai yra žinomi tuo, kad susieja vartotojų duomenis iš skirtingų svetainių, o tai reiškia, kad jie gali veiksmingai stebėti kiekvieną elgesį.

Vienintelis būdas apeiti šį scenarijų – naudoti skirtingus ID, o tai nepraktiška. Čia atsiranda „Surfshark VPN“. Alternatyvaus ID funkcija sukuria naujus kiekvienos svetainės kredencialus, užtikrindama, kad vartotojo duomenys išliktų anonimiški net duomenų pažeidimo metu. Be to, vartotojai bus apsaugoti nuo tapatybės vagystės ir gaus mažiau el. pašto šiukšlių. Norėdami tai naudoti:

 1. Atsisiųskite „Surfshark VPN“ programą.
 2. Eikite į skyrių „Alternatyvus ID“.
 3. Spustelėkite „Sukurti“.
  Alternatyvi ID skiltis „Surfshark VPN“, kad būtų išvengta tapatybės vagystės
 4. Kitame tinklalapyje pakoreguokite alternatyvaus ID parametrus arba pasirinkite atsitiktinę parinktį.
  Alternatyvaus ID parametrų ekrano kopija
 5. Peržiūrėkite ID.
 6. Pasirinkite „Sukurti alternatyvią personą“.
  Alternatyvios ID funkcijos peržiūra


Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -