Alpine Linux 3.20.0: pristatome 64 bitų RISC-V architektūrą

„Alpine Linux“ yra nepriklausomas, nekomercinis „Linux“ platinimas, skirtas patyrusiems vartotojams, vertinantiems saugumą, paprastumą ir efektyvų išteklių naudojimą. Jis naudoja „Musl Libc“ ir „Busybox“, todėl sistema yra maža ir efektyviai naudoja išteklius. Visi naudotojų dvejetainiai failai, teikiantys pirmenybę saugumui, kompiliuojami kaip nuo pozicijos nepriklausomi vykdomieji failai (PIE) su apsauga nuo dėmių sulaužymo, padedantys išvengti įvairių pažeidžiamumų išnaudojimo.

Alpine Linux komanda neseniai paskelbė apie Alpine Linux 3.20.0 išleidimą, pristatanti v3.20 stabilią seriją.

Alpine Linux 3.20.0 Žymūs atnaujinimai ir patobulinimai

 • LLVM 18: LLVM kompiliatorius atnaujintas į v18, pagerinantis našumą, palaikantis naujas kalbos funkcijas; min. Clang versija: clang-17.0.6 C++20 konfigūracijai.
 • Node.js (LTS) 20.10: Node.js 20.10 LTS užtikrina stabilumą ir saugumą, patardama vengti trumpų GCM žymų, nebent naudojamas authTagLength.
 • Python 3.12: Python 3.12.0, naujausias pagrindinis leidimas, suteikia naujų Python programavimo kalbos funkcijų, optimizavimo ir našumo patobulinimų.
 • Rubinas 3.3: Ruby 3.3 yra atvirojo kodo programinė įranga, kuri padidina našumą (YJIT) ir kūrėjo patirtį (naujas analizatorius, RJIT kompiliatorius).
 • Rūdys 1,78: „Rust 1.78“, žinoma dėl saugumo ir lygiagretumo, prideda naujų funkcijų ir patobulinimų, suteikdama kūrėjams galimybę kurti efektyvią programinę įrangą.
 • Crystal 1.12: Naujausias KDE Plasma naujinimas į Plasma 6 apima pagrindinį Qt6 naujinimą ir programas iš KDE Gear. Nors kai kurios programos vis dar naudoja Qt5, Wayland sesija dabar yra numatytoji, o tai žymi perėjimą, nes šis Alpine leidimas yra paskutinis, palaikantis X11.
 • GNOME 46: GNOME 46 pristato modernią, patogią sąsają, pažyminčią naujausią GNOME projekto pristatymą. Po naujovinimo gali tekti rankiniu būdu pridėti gcr-ssh-agent Jei GNOME įdiegėte tam tikru būdu, kad būtų išsaugotas GNOME Keyring ssh integravimas.
 • Eiti 1.22: 1.22 „Go“ – atvirojo kodo programavimo kalbos, žinomos dėl savo paprastumo ir efektyvumo, versijoje pristatomos naujos kalbos funkcijos ir patobulinimai.
 • KDE 6: Naujausias KDE Plasma naujinimas į Plasma 6 apima pagrindinį Qt6 naujinimą ir programas iš KDE Gear. Nors kai kurios programos vis dar naudoja Qt5, Wayland sesija dabar yra numatytoji, o tai žymi perėjimą, nes šis Alpine leidimas yra paskutinis, palaikantis X11.
 • Sway 1.9: Šiuolaikinė „Wayland“ langų tvarkyklė atnaujinta naujomis funkcijomis, įskaitant konfigūracijos parinktį, leidžiančią išjungti pirminį pasirinkimą.
 • .NET 8.0: Atnaujinta atvirojo kodo kūrėjų platforma su patobulintu našumu ir naujomis funkcijomis, skirtomis įvairioms programoms kurti.

Didžiausias Alpine Linux 3.20.0 papildymas

„Alpine Linux 3.20.0“ pristato pradinį 64 bitų RISC-V architektūros palaikymą, todėl ji gali veikti naudojant šią aparatinę įrangą ir išplėsti platformų suderinamumą įvairiose sistemose.

Atnaujinimo priminimai

Būtinai naudokite APK naujinimas – pasiekiamas perjungiant pagrindines versijas, kad būtų užtikrintas sklandus perjungimas. Be to, atkreipkite dėmesį, kad yq paketas buvo pervadintas į yq-go.

Gaukite naujausią „Alpine Linux“.

Atsisiuntimų puslapyje naršykite įvairias galimybes įsigyti Alpine Linux.

Atsisiųskite „Alpine Linux“.


Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -