10 populiariausių programavimo kalbų 2024 m. gegužės mėn

Jei galvojate apie karjeros pažangą ar visišką pasikeitimą, jums gali ateiti į galvą įvaldyti programavimo kalbą. Esant tokiai situacijai, jums gali kilti klausimas: kokią kalbą mokytis? Taigi, čia mes išnagrinėsime dešimt populiariausių programavimo kalbų, kurios gali suteikti įvairių privalumų ir padėti įvairiais būdais.

Populiariausių programavimo kalbų pasirinkimas grindžiamas duomenimis, surinktais iš TIOBE programavimo bendruomenės indekso; TIOBE indeksas yra programavimo kalbų populiarumo rodiklis, kuris atnaujinamas kas mėnesį.

Vaizdas: Duomenų mokslo link

Programavimo kalba iš esmės yra programuotojo parengtų nurodymų rinkinys, skirtas kompiuteriui vykdyti ir pasiekti konkretų tikslą. Šios kryptys paprastai pateikiamos kaip struktūrinis kodas pagal specifinę sintaksę, unikalią kiekvienai programavimo kalbai.

10 populiariausių programavimo kalbų: 2024 m. gegužės mėn

10 populiariausių programavimo kalbų sąrašas: 2024 m. gegužės mėn
Vaizdas: TIOBE

1. Python

Python programavimas skatina pasaulinę darbo rinką dėl savo akivaizdžių pranašumų. Tai populiariausia programavimo kalba pasaulyje ir yra sąrašo viršuje.

„Python“ sklandžiai veikia įvairiose platformose, įskaitant „Windows“, „Mac“, „Linux“ ir „Raspberry Pi“. Jo glausta sintaksė padeda kūrėjams rašyti programas su mažiau eilučių nei kitomis kalbomis. Be to, Python palaiko įvairius programavimo stilius, įskaitant procedūrinius, objektinius ir funkcinius metodus.

Karjeros galimybė: programinės įrangos inžinierius, „DevOps“ inžinierius, duomenų tyrinėtojas

Išmokite python absoliučiai pradedantiesiems

2. C Programavimo kalba

C, bendrosios paskirties programavimo kalbą, 1972 m. sukūrė Dennisas Ritchie iš Bell Laboratories. Nors C kalba yra sena, ji išlieka labai populiari, visų pirma todėl, kad ji yra pagrindinė kompiuterių mokslo kalba.

C yra labai gerbiamas dėl savo greičio, palyginti su kitomis programavimo kalbomis, tokiomis kaip „Java“ ir „Python“, o jo universalumas leidžia jį naudoti įvairiose programose ir technologijose.

Karjeros galimybė: programinės įrangos kūrėjas, programų kūrėjas, bandytojas

Išmokite C programavimo kalbą

3. C++ tarp 3 geriausių

C++ yra vidutinio lygio programavimo kalba, sukurta devintojo dešimtmečio pradžioje kaip C plėtinys. Ji naudojama kuriant kompiuterines programas ir yra viena dažniausiai naudojamų kalbų kuriant žaidimus.

C++ yra į objektą orientuota programavimo kalba, kuri suteikia programoms aiškią struktūrą, leidžia pakartotinai naudoti kodą ir sumažina kūrimo išlaidas.

Karjeros galimybė: operacinės sistemos ir kompiliatoriai, finansinės platformos, duomenų bazių varikliai, žaidimų pramonė.

Sužinokite viską apie C programavimo kalbą

4. JAVA

„Java“, žinoma dėl lengvo mokymosi ir naudojimo paprastumo, yra atvirojo kodo nemokama programavimo kalba. Pripažintas dėl savo saugumo, greičio ir galios, jis gali pasigirti didžiuliu bendruomenės palaikymu, kurį sudaro dešimtys milijonų kūrėjų. Be to, „Java“, orientuota į objektą, suteikia aiškią programos struktūrą, palengvinančią pakartotinį kodo naudojimą ir galiausiai sumažinančią kūrimo išlaidas.

Karjeros galimybė: žiniatinklio kūrėjas, programų kūrėjas, programinės įrangos kūrėjas, bandytojas ir kt.

Išmokite JAVA nuo nulio

5. C# – žaidimų kūrėjų mėgstamiausias

Iš C šeimos kilęs C # (C-Sharp) turi panašumų su kitomis plačiai vartojamomis kalbomis, tokiomis kaip C++ ir Java. „Microsoft“ ją sukūrė ir naudoja „.NET Framework“. Jis naudojamas kuriant daugybę programų, įskaitant žiniatinklį, darbalaukį, mobilųjį telefoną ir žaidimus.

C# yra į objektą orientuota kalba, kuri suteikia programos aiškumo ir palengvina kodo pakartotinį naudojimą, taip sumažindama kūrimo išlaidas.

Karjeros galimybė: Žaidimų kūrėjas, programų inžinierius

Pilnas C# vadovas

6. Javascript

JavaScript yra programavimo kalba, naudojama siekiant padaryti svetaines patrauklesnes. Tai lengvas, kelių platformų ir vieno sriegio. Ji veikia kaip interpretuojama kalba, kodą vykdanti eilutė po eilutės, kad būtų užtikrintas didesnis lankstumas.

Ji siūlo daugybę bibliotekų, struktūrų ir API, kad palengvintų užduotis. Jis efektyviai atlieka kliento ir nesudėtingas užduotis kartu su kitomis programavimo kalbomis, kad padidintų jo universalumą.

Karjeros galimybė: Žaidimų kūrėjas, programų inžinierius, interneto svetainių kūrimas.

Javascript pradedantiesiems

7. Visual Basic

„Visual Basic“ (VB), į objektą orientuota kalba ir kūrimo aplinka, kurią „Microsoft“ pristatė 1991 m., išsivystė iš BASIC kalbos, kuri iš pradžių reiškė „Pradedantiesiems universalų simbolinį instrukcijų kodą“.

Kūrėjai gali lengvai modifikuoti kodo dalis VB programavimo sistemoje naudodami grafinės vartotojo sąsajos (GUI) funkcijas. Jie gali vilkti ir mesti objektus, kad atliktų pakeitimus, apibrėždami įvairių elementų elgesį, funkcijas ir išvaizdą naudodami grafinius įrankius.

Karjeros galimybė: „DevOps“ inžinierius, kokybės užtikrinimo automatikos inžinierius, programinės įrangos kūrėjas

Sužinokite viską apie „Visual Basic“.

8. Eik

„Go“ yra procedūrinio programavimo kalba, kurią 2007 m. sukūrė Robertas Griesemeris, Robas Pike'as ir Kenas Thompsonas „Google“, o kaip atvirojo kodo programavimo kalba pristatyta 2009 m. Ji skirta pabrėžti paprastumą, efektyvumą ir mokymosi lengvumą, todėl ji yra populiarus pasirinkimas kuriant keičiamo dydžio tinklo paslaugas, žiniatinklio programas ir komandų eilutės įrankius.

Esminė „Go“ savybė yra automatinis šiukšlių surinkimas, kuris valdo atmintį be rankinio įsikišimo. Tai sumažina atminties nutekėjimo ir klaidų, susijusių su rankiniu atminties valdymu, riziką.

Karjeros galimybė: Programinės įrangos kūrėjas, debesų kūrėjas, viso krūvos kūrėjas

Eiti vadovas

9. SQL

SQL reiškia struktūrinės užklausos kalbą, kuri naudojama duomenų bazėse pasiekti ir valdyti duomenis. Jis vykdo užklausas, skirtas kurti, atnaujinti, ištrinti ir gauti duomenis tokiose duomenų bazėse kaip MySQL, Oracle, PostgreSQL ir kitose.

Karjeros galimybė: Duomenų bazės administratorius, duomenų bazių kūrėjas, duomenų bazių tikrintojas, duomenų mokslininkas

Sužinokite viską apie SQL

10. Fortranas

Anksčiau žinomas kaip FORTRAN ir formulės vertimo trumpinys, išsiskiria kaip viena iš pirmųjų programavimo kalbų, skirtų skaitiniams skaičiavimams ir moksliniams skaičiavimams.

Fortran yra pagrindinė programavimo kalba, plačiai naudojama mokslo srityse, įskaitant skaičiavimo fiziką, skaičiavimo skysčių dinamiką ir skaitmeninį orų prognozavimą. Jis dažnai naudojamas programoms lyginti ir greičiausių pasaulio superkompiuterių reitingavimui, sustiprinant jo, kaip pagrindinio didelio našumo skaičiavimo aplinkos, pozicijas.

Karjeros galimybė: Programinės įrangos inžinierius, „back-end“ kūrėjas, žiniatinklio kūrimo specialistas

Išmokite Fortran kalbą

Vaizdas: TIOBE


Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -