Ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų laiką leisti saugiai

šį savaitgalį daug skubės prie jūros ar vandens telkinių. Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad neatsakingas elgesys ar perdėta rizika gali tapti skaudžių nelaimių vandenyje priežastimi.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, vien per šį birželį ugniagesiai gelbėtojai iš vandens telkinių ištraukė 10 skenduolių. Kaip liudija ugniagesių gelbėtojų statistika, skęstančiųjų vandens telkiniuose šiais metais daugėja – juose nuskendo 49 žmonės, iš jų – vienas vaikas. Pernai per tą laikotarpį nuskendo 38 gyventojai.

Kaip rodo statistika, penkis kartus daugiau skęsta vyrai. Šiemet ugniagesiams pavyko išgelbėti 14 skendusiųjų, tarp jų ir du vaikus.

Kaip teigia ugniagesiai, skęstama dėl įvairių priežasčių. Pagrindinės iš jų, kai neįvertinama rizika, bandoma kuo toliau nuplaukti nuo kranto, maudomasi ten, kur nėra gelbėtojų, o ypač – apsvaigus nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų.

Ugniagesiai gelbėtojai pataria maudytis tik saugiose, tam pritaikytose vietose. Taip pat atkreipia dėmesį, kad laiką leidžiant prie vandens, tėveliai turėtų nė akimirkai nenuleisti akių nuo vaikų, net ir tada, kai jie nesimaudo. Minutė kita, kurią praleidžiate naršydami mobiliajame telefone gali kainuoti vaiko gyvybę.

Atsisakyti maudynių reikėtų, jei esate labai pavargęs ar blogai jaučiatės, taip pat perkaitus saulėje ar gausiai pavalgius. Negaliu maudytis naktį ir perkūnijos metu. O šokti į vandenį nežinomoje vietoje, – netgi ten, kur anksčiau buvo saugu, gali būti pavojinga.

Niekada neplaukite toliau įspėjamųjų ar maudymosi vietų žyminčių ženklų. Labai didelė skendimo rizika, kai plaukiojama ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių, ypač jeigu nemokate plaukti arba plaukiate prastai.

O plaukiojant su transporto priemonėmis – visais plaučiais, valtimis, baidarėmis, būtinai pramogauti plūdrias priemones (gelbėjimo liemenes ar specialius kostiumus). Pasakų narų, dažnai tenka ieškoti skenduolių ir aptus valčių, visi gelmėse rasti kūnai būna be gelbėjimo liemenių.

Gelbėtojai įspėja, kad vanduo – ne vieta išdaigoms ar žaidimams: nenardinkite kito asmens, netampykite už kojų, nelipkite ant pečių. Jei plaukiate valtimi, jos nesiūbuokite, joje nevaikščiokite.

Ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų laiką leisti saugiai. Branginkime savo ir kitų gyvybes.


Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -