Tapytojos Aistės Bugailiškytės kūryboje – aristokratiška dvasia

Šiaulių miesto kultūros centras „Laiptų galerija“ birželio 20-osios vakarą debiutavo vilnietė tapytoja Aistė Bugailiškytė. Profesionaliojo meno gerbėjas autorė prisistatė su intriguojančia, išskirtiniu tapybos stiliumi malonia paroda – DAMOS IR INTERJERAI.

Daugelyje mens darbų pavaizduotos aristokratiškos, pasidabinusios papuošalais, skrybėlėtos damos, dažnai patogiai įsitaisiusios prabangių apartamentų krėsluose. Nors Aistės Bugailiškytės paveikslai labai siužeti, veiksmas retai kada iškelia koją už konkrečios erdvės ribų, o karališko stiliaus interjeras, regis, nukelia mus kelis šimtus metų atgal.

„Aš prieš šią parodą pasižiūrėjau, kiek Lietuvoje buvo dvarų. Pasirodo, apie 3500. Išlikusių yra apie 600. Tai skaičius iki galo, man atrodo. Matyt, lietuviai turi iš seno genus tokius bajoriškus, dėl to ir tų dvarų tiek daug. Manau, ir dailininkės giminėje buvo kažkas iš tų kilmingųjų, nes kai žiūri, viskas į mažą butelį sutraukiama, bet viskas aukštuose plotuose sutalpinta, tarsi toks kilmingumas“, – įspūdžiais apie parodą dalijasi Ričardas Jakutis.

Parodos fragmentas | © Darius Ančerevičius

„Mano tėvelis menininkas ir mes gyvenome Vilniaus senamiestyje. Gavome butą, kuris dar nebuvo išdraskytas sovietinių laikų, su aukštais lubomis. Tai daug kas ir ateina iš mano namų interjero. O kalbant apie siužetus, aš retkarčiais darbuose kuriu ne tik savo gyvenimo istorijas, bet ir draugų. Tai yra tam tikros istorijos, kurių „užsikabinu“. Kartais istorijas sukuriu savaime. Tos istorijos ateina, kai man būna labai gera nuotaika – savaime išplaukia. Bet ne dėl to, kad atsitiko tas įvykis, o vėliau – po daug laiko, apmąsčius. Tai kai kurie darbai turi realių istorijų. Bet ne visi“, – atviravo Aistė Bugailiškytė.

Aistė Bugailiškytė | © Darius Ančerevičius

„Laiptų galerijos“ parodų kuratorius Kornelijus Užuotas pripažino, kad jį labiausiai nustebino autorės drąsa bei nuoširdumas:

„Tai yra labai gražus nuoširdumas. Daugelis mūsų menininkų bijo būti nuoširdžiais ir atvirais. O Jūsų tapyba yra visokia, Jūs nebijote būti kūrybinga, naudojate įvairiapusę koloritą: geltoną, žalią, šviesiai žalią, violetinį. Drąsu. Ir kartu nuoširdu. Tai aš Jus labai sveikinu ne tik už drąsą, bet ir už gebėjimą rasti Lietuvos dailėje naują kryptį – Jūsų kūrybos net nelabai yra su kuo palyginti“.

Tapytoja paaiškino, kad drąsa kurti bei nebijoti būti kitokiai atsirado dar studijų metais. Jos mokytojai – Kostas Dereškevičius, Arvydas Šaltenis ir Algimantas Jonas Kuras. Šie Lietuvos dailės korifėjai ir būtent paskatino menininkę ieškoti savito stiliaus.

Tuo tarpu spalvingas koloritas atsirado dėl natūralių susiklosčiusių aplinkybių:

„Pastelinių darbų aš neturiu daug, nes būtina labai saugoti, kad šie neišsiteptų. Tam medžiosiai nėra sąlygų – mano tėtis skulptorius, kuria iš, tai būna, kad ir drožles nuo paveikslų nupūsti reikia. Dirbame kartu vienose dirbtuvėse, bet esame pasiskirstę laiką ir jau apie penkerius metus esame sutarę, kad nesikišime į vieną kitą kūrybą. Žinoma, mano manymu, yra padaręs įtakos, tačiau tuo pačiu mes kūrybą sukeliantį požiūrį, dėl kurio dažnai pasisakome“, – parodos atidarymo metu pasakojo tapytoja.

Nors Aistės Bugailiškytės personalinė darbų paroda „Laiptų galerijoje“ lankytojams duris atveria vieną kartą, grupinėse parodose čia ji toli gražu ne naujokė. Tapytoja – nuolatinė tarptautinės kalėdinių miniatiūrų parodos-projekto „Jau atvažiuoja šventa Kalėda“ dalyvė, dažnai dalyvavusi ir tarptautinio dailės festivalio „Šiaulių Monmartro Respublika“ pleneruose.

Su Aistės Bugailiškytės tapybos darbų paroda DAMOS IR INTERJERAI susipažinti bus galima iki liepos 3 d.

Daugiau naujienų rasite portale Miesto naujienos.


Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -