Pavargai nuo miesto dziunglių? Aplankyk Zackagirio taką

Dzūkijos nacionaliniame parke Marcinų kaime esantis Zackagirio pažintinis takas lankytojams padeda pažinti didžiausią Lietuvos kaimą ir čia esančią gamtą. Tako ilgis siekia virš 13 kilometrų, bet galimi ir trumpesni maršrutai. Zackagirio pažintinių taku keliaujama nuo Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centro.

Marcinkon kaimas (kuris pagal užimamą teritoriją yra didžiausias Lietuvoje) prieš kelis šimtmečius kūrėsi prie Dorupio upelio. Šis upelis išteka šaltiniuotoje pelkėtoje vietovėje Zackagiryje, tad kitaip dar ir Zackagirio upeliu. Iš čia kilo ir Zackagirio pažintinio tako pavadinimas.

Zackagirio pažintinis takas lankytojus atveda prie dviejų ypatingai gausių lankomų objektų šiame take – būtent prie Klonių (Gaidžių) smėlio kopos ir kuri vadinasi „Meškos šikna“.

Šimtai turistų kasmet pamato šiuos du gamtinius objektus, kurie puikiai atskleidžia miškingosios ir smėlingosios Dzūkijos nacionalinio parko gamtos ypatumus. Juos aplankius galbūt labiau suprasti ir vietinius dzūkus, šimtus metų gyvenusius smėlynų, pelkynų ir miškų karalystėje.

Nors vėjo supustyti smėlynai – svarbiausioji Dzūkijos nacionaliniame parke prie Marcinkonių kaimo ir jo apylinkių kraštovaizdžio dalis, šiandien čia atvykusiam svečiui ne visada iš karto pastebima.

Miškai slepia gelsvą smėlį. Bet anksčiau aplink kaimą nebuvo ištisinio miško masyvo, kaip dabar. Tuo metu aplink Marcinkonis buvo daug atvirų smėlynų. Papūtus stipriam vėjui, smėlis buvo pustomas kaime ir jo apylinkėse.

Dabartiniu metu lankytojai, vaikščiodami po Marcinkonis, užlipa ant šios vienintelės kaime dar visiškai neužaugusios Gaidžio kopos. O vyresnio amžiaus marcinkoniškiai dar prisiminė, kad ši kopa prieš kelis dešimtmečius buvo daug aukštesnė, nes visa kopa ir aplinkiniai smėlynai buvo atviri.

Tada vyko smėlio pustymas ir kopos slinkimas. XX a. antroje pusėje miškininkai užsodino beveik visą kopą pušį, liko tik jos pakraštys atviras. Tokiu būdu kopos slinkimas buvo sustabdytas.

Keliaudami Zackagirio taku lankytojai turi gali geriau pažinti Dzūkijos nacionalinio parko gamtą. Zackagirio tako maršrutą galima rasti čia

Kviečiame atvykti! Dėl ekskursijų šiuo pažintiniu taku galima kreiptis: telefonu +370 672 46388, el. paštu [email protected]

• Parengta pagal Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos informaciją


Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -