Nustatyta elektroninė prekybos narkotinė erdvė (video)

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai kartu su kolegomis iš Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybė tyrimo valdybos ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro Sunkaus ir organizuoto nusikalstamumo 5-osios valdybos sulaikė asmenį, tiriamą narkotinių medžiagų prekybą bei „ Telegram“ programėlės kanalo „Baryga LT BOT“ administravimu.

Šiame tyrimui vadovauja ir jį kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizacijos nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyboje atliktas tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 g. 3 d. (Tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno, siuntė, pardavė ar kitaip platino labai daug narkotinių ar psichotropinių medžiagų).

Tyrimo metu sutelkus bendras teisės pareigūnų pajėgas, gegužės 21 d. Kauno rajone buvo sulaikytas asmuo, kuris įtariamas internetinėje „Telegram“ programėlėje sukūręs kanalą „Baryga LT BOT“, skirtą neteisėtam įvairių narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimui visą parą įvairiuose Lietuvos miestuose.

Jame buvo viešinami siūlomų narkotinių ir psichotropinių medžiagų pavadinimai ir kainos, įgijimo vietos bei atsiskaitymo būdas, tai yra, pirkėjams sudarant galimybę už neteisėtai išplatintas narkotines ir/arba psichotropines medžiagas atsiskaityti virtualia kriptovaliuta „Solana“ (SOL).

Manoma, kad gautų didesnį pelną ir didesnį narkotinių bei psichotropinių medžiagų platinimo kanalą „Baryga LT BOT“ veiklos viešumą, įtariamas apie tai skelbė ir kituose savo administraciniuose „Telegram“ kanaluose – „Patirtys“ ir „Los Angeles Lietuva“, tokiu būdu, pasinaudodamas savo sukurtu narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimo „Telegram“ kanalu „BarygaLT BOT“, platino narkotines ir psichotropines medžiagas ir, preliminariais duomenimis, galėjo gauti apie 0,5 milijono eurų neteisėtų pajamų.

Minėtame „Telegram“ kanale siūloma ne tik įsigyti narkotinių ar psichotropinių medžiagų, bet ir darbas – į įvairias vietas išslapstyti narkotinės medžiagos, ir už tais atėjus – nuo ​​150-250 eurų per dieną, kuris vėliau, nuo įdirbio.

Nustatyta, kad „Telegram“ kanalas „BarygaLT BOT“ ir „Miami Imperija“, sietos grupės įsigyti narkotinių medžiagų buvo pasiūlytos ne tik Lietuvos didmiesčiuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, bet ir mažesniuose miestuose bei miesteliuose – Marijampolėje, Jonavoje, Kėdainiuose, Radviliškyje, Šilutėje, Trakuose, Palangoje, Nidoje ir kt.

Atlikus kratas sulaikyto asmens namuose, automobiliuose, pagalbinėse ir kitose patalpose, rastos ir paimtos galimai narkotinės ir/ar psichotropinės medžiagos, įrangai kripto valiutą, kuria atsiskaitinėjo narkotinių medžiagų pirkėjai, pinigai, kiti daiktai ir įranga, reikšminga atliekamam tyrimui.

Po sėkmingai atliktų kratų, teisėsaugos pareigūnai perėmė sulaikyto asmens administruojamas „Telegram“ kanale „Miami Imperija“, esančias grupes – „💚 PATIRTYS 💚 “, „911 chatas N18“, „911 chatas (N18, tik suaugusiems)“, „AUKSINIS JAUNIMAS“, „Garinimas“, „🌿 LOS ANDŽELAS 🔞🥷⚠“, kur reklamuojamos ir platinamos įvairios narkotinės ir psichotropinės medžiagos.

Iš įtariamojo elektroninių piniginių išimta daugiau nei 350 000 eurų virtualios valiutos, kuri, kaip įtariama, gauta už narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimą minėti „Telegram“ kanaluose.

Sulaikytam po pareikšto įtarimo skirta griežta kardomoji priemonė – suėmimas 2 mėnesiams. Už jam inkriminuojamą nusikalstamą veiką gresia laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.

Vilniaus apskrities organizuoto nusikalstamumo tyrimo pareigūnai tęsia tyrimą, kuriuo siekiama nustatyti visus prie šios nusikalstamos veikos sudėjusius asmenis.

Daugiau naujienų rasite portale Miesto naujienos.


Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -