Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos narių Švenčionėliuose

Švenčionėlių miesto gyventojui traukinys – įprasta transporto priemonė susisiekimui su sostine Vilnius. Džiaugiamės, kad viešnagei į Švenčionėlius Nacionalinės kūrybinių ir industrijų asociacijos nariai taip pat pasirinko traukinį ir liko maloniai nustebinti, kaip greitai ir patogiai iš sostinės pastaruoju metu vis dažniau galima rasti kūrybos rato žmonių linksnius Švenčionėlius, kaip kūrybinių industrijų miestą.

Pamatyti gyvai, kas vyksta Švenčionėliuose, pajausti čia tvyrančią atmosferą atvyko gausi svečių komanda, vadovaujama Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos direktorės Editos Sabalionytės.

Kadangi patia buria bendrai veiklai menininkus, menininkus, meno ir kūrybines organizacijas, kūrybines bendruomenes, kūrybines krypties verslo, mokslo, studijų ir švietimo atstovus, nacionalines, regionines ir tarptautines organizacijas, tai ir atvykę svečių atstovavo pačioms teikiaoms organizacijomis, kaip antai, Lietuviškų trumpametražių organizacija filmų agentūra „Lithuanian Shorts“, tekstilės studija „Baltabalta“, Tyrimų ir dizaino agentūra „The Critical“, Lietuvos dizaino asociacijai, LATGA asociacijai, Lietuvos muzikos verslo asociacijai, Socialinės lyderystės asociacijai, Lietuvos socialinio verslo asociacijai bei visoms šioms organizacijai vienijančių Nacionalinei kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijai.

Svečius Švenčionėlių traukinių stotyje pasitikęs Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius pakvietė diskusija į Šiaurės stotį, bendradarbystės erdvę, kūrybinį Švenčionėlių geležinkelio stotyje, supažindino svečius su pagrindiniais Švenčionėlių miesto įkūrimo istoriniais faktais, geležinkelio atsiradimo istorija, Švenčionėlių, kaip miesto, vizijos.

Džiugu, kad diskusijoms apie Švenčionėlių miesto tolimesnę plėtrą visada laiko randa Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIAUS TECH) Kūrybinių industrijų fakulteto Kūrybos komunikacijos katedros lektorius Tomas Jonušas bei „Miško uosto“ bendruomenės nariai: Šarūnas Savickas, Simona Kazlienė, Marija Savickienė, Aurimas Ražanauskas, Ginkevičiūtė.

Susitikimo dalyviams buvo sudaryta galimybė gyvai pamatyti Švenčionėlių miesto erdves, kurioje jau vyksta renginiai ir apie svečius jau buvo girdėję – „Lentpjū Respublika“, „Trainspotting“ meno rezidencija. Dėl laiko stokos interaktyvios meno galerijos „Miško galerija“, tvirtos miške šalia Švenčionėlių, lankymo bendru sutarimu buvo nukeltas ateičiai…

Svečiams apsilankius buvusio geležinkelių depo teritorijoje nekilo klausimų, kodėl čia yra ta vieta, kurioje ateityje įgyvendinus „Kūrybinių industrijų erdvių įrengimą Švenčionėliuose“ kūrybingi piliečiai turės galimybę burtis ir kurti.

Raudonų plytų pastatai Švenčionėliuose nepaliko abejingų… Ir anot Tyrimų ir dizaino agentūros „The Critical“ atstovo Eugenijaus Kaminskio, Švenčionėlių gimsta kaip lyderis, kaip geras pavyzdys to, kas vyksta Lietuvoje, kaip stiprėja bendruomenės, kaip jos tampa modernaus gyvenimo būdo pavyzdžiais.

Sakoma, kad gera pradžia – pusė darbo. Buvo aptartos įvairios bendradarbiavimo galimybės, užmegzti ryšiai, o visos kelionės po Švenčionėlius metu svečius lydėjęs liepų aromatas kvies ir kvies sugrįžti ir vėl iš naujo „patirti“ Švenčionėlius…


Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -