Bendruomenės iniciatyvų projektų idėjų konkursui pritrūko panevėžiečių dėmesio

202405.23-::-bendruomenes-iniciatyvu-projektu-ideju-konkursui-pritruko-panevezieciu-demesio

Panevėžio miesto savivaldybė miesto bendruomenė ir panevėžietis skatina aktyviau įsitraukti į dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimą. Tad jau ketvirtus pasiūlymus rengti bendruomenės iniciatyvų konkursas – panevėžiečiai kviesti teikti projektų idėjų miesto viešųjų erdvių infrastruktūrai gerinti ir patraukliu didinti.

Šiais metais Savivaldybės lėšomis galėjo būti finansuojamas daugiausia, bet ne mažiau nei 2 proc. (1825 balsus), Panevėžio miesto savivaldybės gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų balsų surinkęs projektas.

„Siekiame, kad į bendruomenės iniciatyvų konkursą įsitrauktų kaip galima daugiau miesto gyventojų, miesto bendruomenės aktyviau skatintų Panevėžio balsuoti ir išreikšti savo nuomonę apie projektus, jų poreikius. Piliečių iniciatyva labai svarbi, todėl, remiantis kitų savivaldybių pavyzdžiu, bendruomenės projektų idėjų konkurso sąlygose buvo numatyta būtina surinkti balsų skaičius. Dėkojame konkurso dalyviams, teikusiems paraiškas ir už jas balsavusiems miesto gyventojams. Tiki, kad šių metų konkurso rezultatai paskatino miestelėnus ieškoti originalesnių idėjų, dar plačiau rasti vietos bendruomenės narių poreikius, panevėžiečius – būti aktyvesniems ir į dalyvaujančio biudžeto įgyvendinimą, įsitraukti gerokai aktyviau“, – sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja. Gintautė Atkočienė.

Bendruomenės iniciatyvų projektų idėjų konkursai buvo pateikti trys paraiškos. Panevėžyje gyvenamąją vietą deklaravę gyventojai visą mėnesį galėjo balsuoti už labiausiai patikusią ir įgyvendinimo vertą idėją.

Susumavus miesto gyventojų balsus nustatėjo, kad savo nuomonę iš viso pareiškė tik 1149 miesto gyventojai. Daugiausia balsų surinko projektas „Marijonų sporto aikštyno rekonstravimas“ – 495, už projekto „Kniaudiškių-Molainių bendruomenės sporto ir žaidimų aikštelės atnaujinimas“ įgyvendinimą pasisakė 350 panevėžiečių, projektas „Sporto salė po atviru dangumi“ surinko 304 balsus.

Nė projektas nesulaukė didesnio miesto visuomenės palaikymo ir nesurinko reikiamo balsų skaičiaus.

Bendruomenės iniciatyvų konkurso tikslas – skatinti piliečių iniciatyvą Panevėžio mieste, burtų gyventojų bendruomenės kurti ir gerinti viešųjų erdvių infrastruktūrą, bendruomenių teritoriją, skatinti panevėžiečių įsitraukimą įgyvendinant dalyvaujantįjį biudžetą.

• Komunikacijos skyrius

Daugiau naujienų rasite portale Miesto naujienos.


Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -